sadsad x
asdasd
Saç Renginizi Koruyun

Saç Renginizi Koruyun

21 Ekim 2020

Saçlarını boyatan kadınların en büyük şikayetlerinden biri, boyanın akması ve saç renginin bozulması. Ancak size vereceğimiz 3 basit ipucunu uygulayarak saç renginizi daha uzun süre koruyabilirsiniz.

1. Ilık banyo

Saç bakım uzmanları saçların ılık, hatta soğuk suyla yıkanmasını öneriyor. Çünkü sıcak su, boyanın saçtan çok daha çabuk ve kolay akmasına neden oluyor. Bu size pek sıcak bir fikirmiş gibi görünmeyebilir ama yine de saçlarınızı olabildiğince soğuya yakın ılık suyla yıkmaya çalışın. Ayrıca durulama dışında, saçlarınızı doğrudan akan suyun altında tutmayın.

2. Bakımı atlamayın 

Renk, en iyi pürüzsüz ve sağlıklı saçta kendini gösterir. Bu gerçekten hareketle, saç bakımının uzun süre kalıcı renkler için önemli bir adım olduğunu söyleyebiliriz. Boyama sonrasında renk koruyucu bakımlar uygulayın. Bu ürünler, sadece renkleri korumakla kalmıyor, aynı zamanda saçlarınıza sağlık kazandıran maddeler içeriyor.

Loreal Vitamino Color Boyalı Saçlara Özel Jel Maske, Kerastase Reflection Chroma Captive Renk Koruyucu Parlak Maske ve Davines’in Alchemic Renk Koruyucu Serisi, bizim öncelikli önerilerimiz arasında yer alıyor.

 

3. Rengi mühürleyin

Saçlarınızla, saçlarınıza zarar veren UV ışınları ya da fön makinesi gibi etmenlerin arasına koyacağınız herhangi bir bariyer, saç renginizi de korumaya yardımcı olacaktır. Unutmayın, aslında işin sırrı saçlarınızın bakımlı olmasını sağlamak ve rengi saçınıza mühürleyerek kaçmasını engellemek. Bunun için, nemli saçlarınıza, şekil vermeden önce, saçlar için özel üretilmiş bakım yağları sürebilir, ısıdan koruyucu ve UV filtresi içeren spreyler kullanabilirsiniz.

Davines Su Hair Milk Çok Yönlü Saç Bakım Sütü, saçlarınızı güneşin zararlarına karşı korumasının yanı sıra derinlemesine besleyerek yumuşatır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.