sadsad x
asdasd
Kızıl Saçlar İçin Bakım Önerileri

Kızıl Saçlar İçin Bakım Önerileri

04 Mart 2017

Kızıl Saçlar İçin Bakım Önerileri

Güzellik söz konusu olduğunda ilk akla gelen unsurlardan biri de saçlar oluyor. Uzun, gür, hacimli be ışıldayan saçlara sahip olmayı kim istemez ki? Şampuan reklamlarını andıran bu görüntüleri elde etmek aslında zannedildiği kadar zor değil. Kızıl saçlı olsanız bile!

Kızıl saç, saç renkleri içerisinde belki de en çok bakım gerektiren renktir. Mükemmel bir görüntü sunduğu elbette doğru. Ancak gereken bakım yapılmadığında kızıl saçlara sahip olmak tam bir hüsran olabilir. Boyalı saçlar için özel olarak geliştirilen krem ve maskeler bu konuda bir alternatif. Ancak saç bakımı konusunda daha fazla detaylı ürün isteniyorsa, Tahta Tarak bu konuda doğru adres olacaktır. 

Kızıl saçlara sahipseniz, bakım ürünlerini kullanmanın yanı sıra, dikkat etmeniz gereken birkaç detay da olacaktır. Bunlardan ilki saçlarınızı çok yıkamaktan kaçınmanız. Kızıl renk çok çabuk akan bir renktir ve yıkandıkça bu süreç hızlanır. Ayrıca saçın kendi doğal yağının ortaya çıkmasına izin vermemek beslenmesine de engel olmak anlamına gelir. Bu nedenle kızıl saçlara sahipseniz, saçlarınızı 3 gün arayla yıkamaya özen göstermelisiniz. Bırakın saçlarınız yağlansın. Bu yağ sayesinde güçleneceğini unutmamak gerekiyor. Ancak dışarı çıkarken yağlı saçların yarattığı görüntüyü ortadan kaldırmak da gerekecektir. Bu durumda kuru şampuan kusursuz bir kurtarıcı olabilir.

 

Boyalı Saçlar için Bakım Maskeleri

Boya, içerisinde yer alan kimyasallar nedeniyle saça nüfuz ettiği andan itibaren onun yapısını bozar ve üzerinde bir katman oluşturur. Bu katmanın aşılması ve saçın beslenmesi için mutlaka saç bakım maskesi kullanmak gerekir. Özellikle kızıl saçlara sahip olanlar, Tahta Tarak aracılığıyla temin edebilecekleri saç bakım maskeleri ile saçlarında arzu ettikleri sağlıklı görünüme kavuşabilirler.

Boyanın saçta yarattığı etki herkes tarafından bilinir. Saçın hacmini elinden alan, cansızlaştıran ve akmasıyla birlikte soluk bir görüntüye neden olan boya, her ne kadar güzelliği olumlu etkilese de saçların bir numaralı düşmanıdır. Bu düşmanın etkilerini en aza indirmek için doğal içeriğe sahip bakım kremleri, saç serumları ve maskeleri kullanmak gerekir. Hangi saç problemi için hangi ürünün kullanılması gerektiği bilinmiyorsa, Tahta Tarak ürün açıklamaları içerisinde bu bilgilere de ulaşılabilir. Bir ürünün beklenen etkiyi gösterebilmesi için, saçın yapısına ve temel problemine uygun olması gerektiğini de unutmamak gerekir. 

Durulanmayan Bakım Ürünleri Kullanılmalı mı?

Saç bakımı söz konusu olduğunda gözden kaçırılmaması gereken bir detay da durulanmayan saç bakım ürünleridir. Saç konusunda uzmanlaşan markaların durulanmayan krem ve spreyleri günün her saati saçların koruma altına alınmasını sağlar. Özellikle kızıl saçlarda en büyük problem olan kuruluk hissini ortadan kaldırmak için bu ürünler tercih edilebilir. Her saç tipi için uygun olan Schwarzkopf Strait Therapy Koruyucu Sprey, bu konuda ilk seçeneklerden biridir. Saçı ısıya karşı korur, nemlendirir ve bakım yapar. Durulanmayan yapısı sayesinde günün her saati saçları koruma altına alarak sağlıkla ışıldamasına izin verir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.