sadsad x
asdasd
Saç Bakımı İpuçları

Saç Bakımı İpuçları

31 Ocak 2017

Saç Bakımı İpuçları

Sağlıklı, kepeksiz ve nem oranını kaybetmemiş parlak saçlara sahip olmak istiyorsanız bazı birtakım hususlara dikkat etmeniz gerekiyor. Özellikle yaz aylarında daha da fazla görülmeye başlayan saç problemleri ile baş edebilmek için bu yazımızda yer alan bazı noktalara dikkat edebilirsiniz.

Altı Haftada Bir Uçlara Bakım Gerekiyor

Saçlarınızın uç kısımlarından düzenli olarak kestirdiğiniz takdirde daha sağlıklı saçlara ulaşabiliyorsunuz. Çünkü saçların uçları kuru ve kırık olduğu zaman saçlarınızın genel durumu bu durumdan etkileniyor. Saçlarınızı en az altı haftada bir uçlarından aldırmanız işinize yarayacaktır.

Yıka ve Çık

Saçlarınız çoğu zaman dinlenmeye ihtiyaç duyacaktır. Bu sebeple saçlarınızı fön gibi işlemlerden ara sıra uzak tutmanız gerekebilir. Havlu ile saçlarınızı yıkadıktan sonra nemini alacak şekilde kurulamanız yeterli olacaktır. Şekillendirici ürünler ve aletler kullanmadan saçlarınızın kendi kendine kurumasını beklemeniz gerekmektedir.

Beslenmeye Dikkat

Yedikleriniz aslında saç sağlığınızı derinden etkiliyor. Protein ağırlıklı beslendiğiniz zaman saçlarınız daha doğal ve güçlü bir görünüme kavuşmaya başlıyor. Bu sebeple yetersiz protein alıyorsanız beslenme alışkanlıklarınızı tekrar gözden geçirmeniz gerekebilir.

Aşırı Sıcak Sudan Uzak Durun

Saçlarınızı yıkarken aşırı sıcak su kullanıyorsanız saçlarınızın birkaç yıkama sonrasında yıpranmasına sebep olabilirsiniz. Saçlarınızı yıkayacağınız zaman suyun ılık olmasına özen gösterin. Ilık su ile yıkanan saçlar daha sağlıklı bir görünüm elde etmenizi sağlar.

Mevsim Şartlarını Göz Önünde Bulundurun

Mevsim şartlarına göre hareket edin. Her mevsim kullanabileceğiniz farklı saç bakım ürünleri deneyin ve bakım ürünlerinizi mevsimlere göre sürekli olarak değiştirin. Ayrıca saçlarınızı güneş ışınlarının zararlı etkisinden korumaya özen gösterin. Güneş ışınlarından etkilenmemek için özel olarak üretilen güneş ışını önleyici bakım kremlerini ve şampuanlarını da kullanmayı sizler de kolaylıkla deneyebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.