sadsad x
asdasd
6 Adımda Göz Kamaştırıcı Parlaklık

6 Adımda Göz Kamaştırıcı Parlaklık

21 Ekim 2020

2020 yılının makyaj trendlerinde doğallık ön planda. Dumanlı gözler ve koyu dudaklar ise tercih edilen ve öne çıkan detaylardan. Bu sezon gözlere daha çok ışıltılı kahve, mürdüm tonları ve parlak yeşiller hâkim. Yanaklarda pembe tonlarını ve dudaklarda ise açık şeftali veya pembemsi tonları kullanmakta fayda var. Doğal ve taze görünen tenler, yeni sezonda ön planda olacak.

1. Doğal parlaklık

Süre: 1.5 dakika 

Yüzünüze, hafif bir fondöten sürmenizi ve ardından leke, kızarıklık ve sivilceleriniz için bir kapatıcı uygulamanızı tavsiye ediyoruz. Her iki ürünün de ince yapılı bir formüle sahip olmasına özen gösterin. Eğer tatil dönüşü bir bronzluğunuz varsa fondöteninizi parıltılı olanlardan seçebilirsiniz.

 

Fondöten: Üründen çok küçük bir miktarı yüzünüze, temiz parmak uçlarınız ya da bir sünger yardımıyla uygulayın. Fondöteni cildinize iyice yedirin ve ardından kalan fazlalıkları bir mendil yardımıyla temizleyin. Böylece, cildinizdeki ton farkları ve kızarıklıklar görünmez olacak.

Onlarca fondötenden biri mutlaka sizin için

 

Kapatıcı: Kapatıcıyı, sadece gerekli yerlere, noktasal olarak uygulayın. Örneğin sivilcelerin üzerine ve göz çevresine. Bunu da parmaklarınızla yedirebilirsiniz.

Kapatıcılar da TahtaTarak'ta!

2. Güneş renginde detaylar

Süre: 30 saniye

Cildinizi fondöten yardımıyla pürüzsüzleştirdikten sonra sıra allıkta. Özellikle içinde bulunduğumuz sarı sıcak aylarda, cilt renginize uygun, hafif bronzlaştırıcı etkisi olan bir allık tercih edebilirsiniz.

 

Yoğunluğu siz seçin: İster sadece tek bir fırça darbesiyle hafif bir görüntü, isterseniz birkaç katman halinde daha yoğun... Seçim sizin. Allığınızı uygularken doğru fırçayı kullandığınızdan emin olmalısınız. Aksi takdirde, elde etmek istediğiniz doğallığı yakalayamazsınız.

Güneş renginde allıklar

 

Uygulama: Fırçayı allığa bandırın ve daha sonra bir mendile hafifçe vurun. Böylece fırçanın üzerindeki fazla allık gitmiş olacak. Küçük, dairesel hareketlerle allığı, alnınıza, elmacık kemiklerinize, burnunuza ve çenenize uygulayın.

Önerimiz>> Bronzy Glow EĞimli Allık Fırçası

3. Büyüleyici gözler

Süre: 30 saniye

Şimdi sıra, göz farı ile gözlerinizle oynamaya geldi. Farklı renkleri deneyerek mükemmel sonuçlar elde edebilirsiniz.

Mükemmel gözler için mükemmel göz farları

 

Cesur gözler: Biz, bugünlerin en popüler rengini kullanmanızı öneriyoruz: Zümrüt yeşili. Farı, parmaklarınızı ya da küçük bir göz fırçası kullanarak bütün bir göz kapağınıza hafifçe uygulayın. Sadece bu, gözlerinizi aydınlatmak için yeterli. Eğer bütün göz kapağınızda cesur bir renk kullanmak istemiyorsanız, aynı rengin farklı tonlarını kullanarak gölge de verebilirsiniz.

Kirpik çizgisine yeşil bir göz kalemi çekerek gözlerinizi güçlendirebilir ve her göz kırpışınızda, daha güzel görünmesini sağlayabilirsiniz.

En kullanışlı fırça çeşitleri

 

4. Detay ekleyin

Süre: 1.5 dakika

Kirpik çizginizi, siyah veya çikolata rengi göz kalemiyle vurgulayın. Böylece gözleriniz olduğundan daha büyük ve aydınlık, kirpikleriniz ise daha uzun ve geniş görünecek.

Göz kalemi çeşitlerimiz

 

Uygulama: Köşeli bir göz kalemi fırçası kullanarak, kirpik diplerinden uygulamaya başlayın ve sonra, kirpik çizginiz boyunca ilerleyin. İç köşeden başlayın ve dışarı doğru, çok küçük hareketlerle uygulama yapın. Görünümü, bir kulak çubuğu yardımıyla yumuşatabilirsiniz.

5. Kirpiklerinizi uzatın

Süre: 30 saniye

Siyah, hacim verici bir maskarayı birkaç kat uygulayarak kirpiklerinizi belirginleştirin.

Maskara çeşitlerimiz

 

Kirpikler zordur: Maskarayı, ileri ve geri hareketlerle, kirpiklerinizin dibinden tepesine doğru kıpırdatarak uygulama yapın. Böylece kirpikleriniz ayrılacak ve çok daha yoğun görünecek. Kümelenmeyi önlemek için, kirpiklere maskarayı uygulamadan önce, fazla ürünü bir kürdan yardımıyla maskaradan temizleyin.

6. Dudakların önemi

Süre: 30 saniye 

Görünümünüzü tamamlamak için, şeftali veya pembe tonlarında bir dudak parlatıcı kullanabilirsiniz. Nemlendirici özelliği olan bir ürün seçin. Böylece yaz güneşinden koruyacağınız dudaklarınız daha sağlıklı ve parlak olacaktır.

TahtaTarak'la dudaklar da parlıyor!

 

Uygulama: Uygulama yaparken, dudaklarınızın ortasından başlayın ve dış tarafa doğru devam edin. Parlatıcı sürmek hem kolaydır hem de eğlenceli. İki kat sürerseniz daha kalıcı olacaktır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.